ՀՀ Ազգային Ժողովի պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը հունիսի 30-ին հանդիպել է Եվրոպական կրթական տարածաշրջանային ակադեմիայի, ԵՊՀ ռոմանագերմանական բանասիրության ֆակուլտետի եւ ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի մի խումբ ուսանողների հետ, ովքեր պրակտիկա են անցնում խորհրդարանում:
Ողջունելով ուսանողներին խորհրդարանում՝ տիկին Մուրադյանը կարեւորել է ուսանողների հետ հանդիպման այս ձեւաչափը՝ նշելով, որ այսպես հնարավոր է դառնում քննարկել նրանց հուզող հարցերն ու ստանալ պատասխաններ:
Տիկին Մուրադյանն ուսանողներին ներկայացրել է օրենսդիր մարմնի աշխատանքը, խոսել օրենսդրական բարեփոխումների մասին: Այս համատեքստում պատգամավորն անդրադարձել է իր հեղինակած «Ազգաբնակչության էկոլոգիական կրթության եւ դաստիարակության մասին» օրենսդրական նախաձեռնությանը, որի շնորհիվ հնարավոր է զարգացնել էկոլոգիական դաստիարակությունը մեր հասարակության շրջանում:
Հանդիպումն այնուհետեւ ընթացել է հարցուպատասխանի շրջանակում, որի ընթացքում քննարկվել են ուսանողներին մտահոգող բազմաբնույթ հարցեր, որոնք հիմնականում առնչվում էին ուսումնառության ժամանակ գործնական աշխատանքի բացակայությանը, աշխատաշուկայի պահանջներին, ուսանողների ինքնագնահատականի բարձրացմանն ու նրանց գիտելիքները ճիշտ տնօրինելու կարողության զարգացմանը:
Ռուզաննա Մուրադյանը հանդիպման ավարտին ուսանողներին հորդորել է նաեւ ինքնակրթվել, փնտրել ուղիներ՝ ինչպես բացահայտել եւ լուծել իրենց առջեւ դրված խնդիրները, ինչպես նաեւ լավ սովորել եւ դառնալ երկրի համար պիտանի մասնագետներ:

On June 30, the deputy of the RA National Assembly Ruzanna Muradyan met with a group of students of the European Regional Educational Academy, Faculty of Romance-Germanic Philology of Yerevan State University and the RA Public Administration Academy, who pass practice in the parliament.
Welcoming the students in parliament, Mrs Muradyan highlighted this format of the meeting with the students, noting that it becomes possible to discuss the questions concerning them and receive answers to them.
Mrs Muradyan presented the work of the legislative body, talked about the legislative reforms. In this context the deputy touched upon the legislative initiative on Environmental Education and Upbringing of the Population, due to which it is possible to develop the ecological upbringing in our society.
Afterwards the meeting was held in Q & A session, where various issues concerning the students were discussed, which were mainly related to the absence of the practical work during education, the demands of the labour market, the rise of the students’ self-esteem and the development of the capability of right use of their knowledge.
At the end of the meeting Ruzanna Muradyan also urged the students to be self-educated, find ways how to reveal and solve the problems, how to study well and become proper specialists.